תמונה ראשית של פוסט

טיפים לזיהוי, מניעה וטיפול במיגרנה שכל אחד חייב להכיר!

מיגרנות יכולות להיות מתישות וכואבות מאוד. הכאב נגרם על ידי גירוי של חלקי המוח, כגון: דורה, עצבים או קרום המוח. שלושת הסוגים הנפוצים ביותר של כאבי ראש הם אשכול, מתח ומיגרנה.
כאבי ראש "אשכול" מוגדרים ככאבים קצרים וחוזרים על עצמם, בצד אחד של הראש. הכאב מורגש בעיקר מאחורי העין, אשר עשוי גם לגרום לעיניים לדמוע ולהופעת נזלת. כאבי ראש "מתח" הם כאבים תמידיים המורגשים משני צידי הראש. "מיגרנה" היא כאב פועם בצד אחד של הראש במשך יותר מ-4 שעות המלווה בבחילות ואי היכולת לסבול אור או צלילים כלשהם.

צעדים פשוטים שניתן לנקוט כדי למנוע התקפי כאבי ראש:
1. תשנו טוב בלילה. שינויים בדפוסי שינה, לוחות זמנים משתנים וג'ט לג יכולים להשפיע על איכות מחזורי השינה ולגרום למיגרנות. נסו לשמור על לוח זמנים קבוע לשינה. עדיף לקום וללכת לישון באותו הזמן כל יום.
2. תקפידו לנוח בחדר חשוך. האור לפעמים מחריף את תסמיני המיגרנה.
3. נסו לא לישון עד מאוחר כי זה משפיע על דפוסי השינה שלכם.

אוכל ושתייה:
1. קפאין עוזר למיגרנות. זהו פרדוקס של כאבי ראש: יותר מדי קפאין עשוי לגרום לכאב ראש, אך קפאין בכמות קטנה יכול לעזור לכאב ראש להיעלם. מחקרים הראו כי אספירין ואיבופרופן יעילים יותר כאשר הם משולבים עם קפאין. אז אם אתם לוקחים אספירין או איבופרופן כשהמיגרנה רק מתחילה, תשתו גם כוס קפה עם זה.
2. שימו לב למה שאתם אוכלים. מזונות ומשקאות מסוימים יכולים לעורר התקפי מיגרנה. התגובה למזון מסוים יכולה להימשך בין 30 דקות ל-12 שעות. אם אתם סובלים ממיגרנה, היזכרו מה אכלתם באותו פרק זמן ונסו להימנע מאותם המאכלים בעתיד. דוגמאות למזונות הגורמים למיגרנה הם: שוקולד ויין אדום.
3. תבלינים עוזרים בשיכוך הכאבים. המרכיב החריף של פלפל אדום – קפסאיצין, הוא משכך כאבים נהדר. אתם לא צריכים לאכול פלפל אדום בכל ארוחה, אפשר לקנות קפסולות של פלפל קאיין בחנויות הטבע.

טיפולים אחרים:
1. שקית קרח קרה. שכבו ושימו שקית קרח על הראש. תעצמו את העיניים ותנוחו כמה דקות.
2. להכיר את מה שגורם לכאבי ראש. עקוב אחר האירועים, הריחות, הבשמים, הרעשים או כל דבר אחר שאתם חושבים שגורם להתקף כאב ראש. זה יעזור לכם לדעת ממה להימנע.
3. תהיו רגועים. מתח, חרדה או כעס יכולים לגרום למוח להתרגש יותר מדי ועשויים לגרום לכאבי ראש.
4. מדיטציה. נשימות עמוקות יכולות לעזור להקל על הלחץ ולהפחית את תדירות כאבי הראש.
5. היכנסו לאמבטיה עם אורות כבויים. שטפו את הפנים עם מים ותנסו להרגיע את הגוף שלכם.
6. קחו מרשם לתרופות. לא סטרואידים נוגדי דלקת כמו נפרוקסן (Aleve) או פרצטמול (אקמול) העשויים להיות לא יעילים בטיפול המיגרנות.
7. אקופרסורה יכולה להקל על הכאב באופן זמני. לחצו 3 פעמים על הרקות, על הכתף ולאחר מכן על החלק הפנימי של פרק כף היד. תחזרו על הפעולה.
8. נסו "טיפול מנטה". הכינו תה עם נענע. נשמו את האדים של התה, ואז תשתו אותו. אפשר אפילו להשתמש בשקיות של תה מנטה כדי להוריד מתח. הקפיאו את שקיות התה לזמן קצר ולאחר מכן מקמו אותם על עיניים עצומות.
9. גשו לרופא. אם הסימפטומים לא חולפים או אפילו מחמירים, הרופא עשוי לתת לכם מרשם לתרופות נגד מיגרנה או לנסות טיפולים אחרים.

מקור התמונה: Flickr, Pierre Willemin